وبلاگ

پمپ مکنده چیست؟

محال است که تا به حال نام پمپ های مکنده را نشنیده باشید یا حداقل یک بار در زندگی خود، چشمتان به این لوازم، نیفتاده باشد.

پمپ های مکنده دستگاه هایی هستند که به شکل وکیوم عمل کرده و با نیروی جذب کننده خود، در بسیاری از امور زندگی به کمک ما می آیند.

از جاروبرقی های ساده گرفته تا سیستم های تخلیه چاه، همه آن ها از نوعی پمپ مکنده برای انجام امور خود بهره می گیرند.
در ادامه این مقاله قصد داریم تا انواع مختلف پمپ مکنده را بررسی کرده و ویژگی های مختلف آن را با یکدیگر مقابسه نماییم. در نهایت نیز بهترین مرکز خرید پمپ را به شما معرفی کرده و راه اطمینان پیدا کردن از کیفیت محصولات را به شما نشان می دهیم.

انواع پمپ مکنده

انواع پمپ مکنده

همانطور که می دانید، انواع مختلفی از پمپ های مکنده در بازار وجود دارد که در ادامه، به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

  • پمپ مکنده سانتریفیوژال: این پمپ ها بر اساس نیروی گریز از مرکز کار می کنند. به دلیل قیمت خوب و در دسترس بودن، عموما از این پمپ ها در جاروبرقی های مختلف استفاده می شود.
  • پمپ مکنده ساید چنل: این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که هوای ورودی را به کانال های خروجی منتقل می کنند. هر چه هوا با قدرت بیشتری خارج شود، قدرت مکش این پمپ ها نیز افزایش پیدا می کنند.
  • پمپ مکنده مکش لوبه: این پمپ ها دو گرداننده و لوب دارند که این دو در خلاف جهت یکدیگر در حال گردش هستند؛ این گردش سبب می شود تا هوا در بین این دو لوب گرفتار شده و پس از آن با شدت بیشتری از مکنده خارج شود.
  • پمپ مکنده بلید: این پمپ ها از دو دیسک پروانه ای تشکیل شده اند که از اندازه های مختلفی برخوردار هستند. به دلیل کوچک و بزرگ بودن دیسک های این پمپ، هوا در میان آن ها به گردش در آمده و باعث افزایش قدرت مکندگی این دستگاه ها می شوند.
  • پمپ ونتوری: هوا با سرعت بالایی به داخل این پمپ ها می رود و هوای بازمانده در دورن موتور را به حرکت در می آورد. این هوا سپس به سمت خروجی هدایت شده و باعث ایجاد مکش در پمپ می شود.

قسمت های اصلی مکنده صنعتی

در ادامه قسمت های اصلی این نوع پمپ را برای شما آورده ایم.

  • پمپ: پمپ ها یکی از بخش های اصلی هر دستگاه مکنده محسوب می شوند و وظایف مختلفی را در سیستم، اجرا می کنند. پمپ ها می توانند یکی از اجزای اصلی دستگاه باشند و میزان مکش و قدرت دستگاه را تعیین خواهند کرد.

وجود یک پمپ پر قدرت می تواند دستگاهی قوی و کارساز را برای ما داشته باشد.
انتخاب دیگر بخش های یک مکنده، به صورت مستقیم با پمپ در ارتباط خواهد بود و شما باید دیگر بخش های یک مکنده را بر اساس نوع پمپ خود تعیین نمایید.

  • موتور: موتور ها قلب تپنده و اصلی ترین بخش هر وسیله الکتریکی یا صنعتی محسوب می شوند. موتور ها می توانند قدرت یک وسیله را تعیین کرده و عمر و کارایی آن را تغییر دهند.

شما باید بسته به نیاز خود و نوع مکنده ای که در ذهن دارید، موتور مناسب را انتخاب نمایید.
اگر موتور قدرت به حرکت در آوردن پروانه ها را نداشته باشد، احتمالا مکش دستگاه شما کم شده یا حتی از بین خواهد رفت.

  • فیلتر: فیلتر ها می توانند از ورود و خروج ذرات کوچک و آسیب زننده به داخل موتور جلوگیری کرده و امنیت دستگاه شما را به راحتی تامین کنند. از فیلتر ها در بسیاری از دستگاه های مکنده استفاده می شود که یکی از آن ها، دستگاه های جارو برقی خواهد بود.
    هرچند که وجود فیلتر برای تمامی دستگاه های مکنده واجب نیست، اما برای بسیاری از آن ها امری ضروری محسوب می شود. توجه کنید که برای داشتن دستگاهی سالم، باید فیتلر دستگاه را به موقع و در زمان های معین و مقرر شده، تعویض نمایید.

قیمت پمپ مکنده چقدر است؟

قیمت این پمپ ها بر اساس کیفیت، برند و سایز آن ها تعیین خواهد شد. شما می توانید نوع پمپ مورد نظر خود را تشخیص داده و پس از آن، برای خریداری آن اقدام نمایید. توجه داشته باشید که این تفاوت قیمت در میان پمپ های مختلف، گاهی می تواند به ضرر شما تمام شده و آسیب هایی جدی را به سیستم های صنعتی شما وارد کند.
بهتر است تا با صرف هزینه های بیشتر، پمپ های با کیفیت تری را خریداری کرده و از آن ها در جهت بالا بردن کیفیت کار خود استفاده نمایید.

خرید پمپ مکنده از شرکت تلمبه موتور غرب

بعد از مشخص شدن بهترین نوع پمپ مکنده برای ما، آن گاه زمان بررسی آخرین چالش فرا می رسد؛ انتخاب درگاه منایب برای خرید پمپ.
شرکت تلمبه موتور غرب یکی از شرکت های کهنه کار در زمینه فروش پمپ های مختلف محسوب می شود و اعتبار آن، برای همگان به مرحله اثبات رسیده است.

شما می توانید با مراجعه به این سایت و مشاهده محصولات مختلف این شرکت، قیمت محصولات را با نمونه های مشابه و دیگر شرکت ها مقایسه کرده و پس از آن، اقدام به خرید مطمئن ترین گزینه نمایید.
انتخاب پمپ مکنده با کیفیت، می تواند زندگی کاری شما را دگرگون کرده و شرایط کار را برای شما به چیزی راحت تر از آنچه تصور می کنید، تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *