وبلاگ

آموزش تابلو برق سه فاز

به احتمال زیاد تا به حال نام تابلو برق سه فاز را شنیده اید؛ این تابلوها را می توان در انواع محیط های صنعتی و برخی از ساختمان های مسکونی مشاهده کرد. وجود این تابلو در سیستم های برق امری ضروری به شمار می رود و شما می توانید با استفاده از آن، چینش دقیق و منظمی را به سیستم های برقی خود اهدا کنید.

آیا تا به حال درباره کارکرد این دستگاه ها و فایده آن ها در محیط های مختلف، کنجکاو شده اید؟
اگر قصد دارید تا بیشتر درباره تابلو های برق سه فاز اطلاعات کسب کرده و مشکلات مختلفی که ممکن است برای آن ها پیش آید را رفع کنید، ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

 

گروه صنعتی تلمبه موتور غرب، ارائه دهنده کلیه تجهیزات و خدمات آبرسانی

برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

 

عیب یابی تابلو برق سه فاز

برای آن که بتوانیم به بهترین شکل ممکن مشکلات تابلوهای سه فاز را رفع کنیم، ابتدا باید درباره کلیت آن ها اطلاعاتی کسب کرده و سپس برای عیب یابی، اقدام کنیم.
این تابلو ها در اصل محفظه های بزرگی هستند که بخش های مختلف یک سیستم مانند کمپرسور، شیرهای برقی و غیره در آن قرار دارند. وظیفه اصلی این دستگاه سازماندهی بخش‌های مختلف سیستم های الکترونیکی است و وجود تابلو برق های سه فاز، مراحل تعمیر و عیب یابی را برای ما آسان تر می کند.
عیب یابی این دستگاه ها در مرحله اول، منوط به کشف نوع مشکل خواهد بود. عموما مشکلات تابلو برق سه فاز به دلیل عدم نصب یا نگهداری درست از آن رخ می دهد. توجه به نکات ایمنی هنگام نصب تابلو، یکی از راه های مراقبت از این لوازم به شمار می آید.
اگر مشکل پیش آمده برگرفته از محل و شیوه نصب تابلو نباشد، باید برای چک کردن تک تک بخش های دستگاه اقدام کرده و مشکل را به صورت جزئی ریشه یابی کنیم.

نصب تابلو برق سه فاز

زمانی که جریان برق، بیش از 7.5 کیلووات در ساعت باشد، آن زمان است که ما نیاز به نصب تابلوهای سه فاز خواهیم داشت. استفاده از این تابلو ها مختص مکان های صنعتی نبوده و شما می توانید در مناطق مسکونی نیز بدون هیچ مشکلی از آن ها استفاده کنید. عموما ساختمان هایی که تعداد واحدهای زیادی را در خود دارند، بدون توجه به تک فاز یا سه فاز بودن برق، از این تابلو ها استفاده می کنند.
برای نصب تابلو برق سه فاز ابتدا باید برق را متصل کرده و سپس قطع کننده را به عنوان کلید اصلی به سه فاز ورودی متصل کنید. در مراحل بعدی و پس از اتمام پروسه سیم کشی، شما باید از اتصال دستگاه به سیم ارت نیز اطمینان حاصل کنید. اتصال سیم ارت مسئله ای بسیار مهم در نصب تابلوهای برقی به شمار می‌رود و سهل انگاری در این مرحله، ممکن است منجر به بروز حوادثی جدی شده و جان و مال افراد مختلف را به خطر بیاندازد.
اگر به دنبال تابلو برقی با کیفیت هستید، بهتر است تا مراحل نصب را با دقت کافی انجام داده و در رعایت نکات مختلف آن، نکته ای را نادیده نگیریم.

 

مردی در حال سیم کشی برق سه فاز

روش سیم کشی برق سه فاز

 

سیم کشی برق سه فاز

برای انجام سیم کشی برق های سه فاز و انجام سیم کشی در تابلو، باید سه سیم فاز به رنگ های زرد، قرمز و آبی را در دستگاه نصب کرده و سپس سیمی به رنگ مشکی را به عنوان سیم نول انتخاب کنید. رعایت این رنگ بندی ها از لحاظ امنیتی و تعمیراتی تاثیر بسیار مهمی را در سیستم کلی تابلو ما خواهد داشت.
بهتر است تا در زمان نصب تابلو های سه فاز، از سیم کشی مسی در سیم های درونی تابلو استفاده کنیم. همچنین محاسبه دقیق طول کابل ها و نیاز ما به سیم، امری حیاتی در زمینه نصب این تابلو ها به شمار می رود. تعبیه کلید ورودی جداگانه، نصب سیم ارت مناسب با جریان برق دستگاه و برخی از موارد دیگر نیز در کیفیت سیم کشی برق موثر خواهند بود.
اگر اطلاعات زیادی درباره سیم کشی برق ندارید و با قطعات مختلف یک تابلو برق آشنا نیستید، بهتر است تا زحمت نصب را بر دوش متخصصین گذاشته و این گونه از برقراری امنیت و کیفیت در مراحل مختلف نصب، اطمینان حاصل کنید.
رعایت نکات ایمنی در زمینه نصب و راه اندازی تابلو های برق، نه تنها از منظر ایمنی، بلکه از زاویه کارایی و عملکرد نیز در سیستم برق شما تاثیر گذار خواهد بود.

قیمت تابلو برق سه فاز و خرید آن از شرکت تلمبه موتور غرب

تابلو های برق سه فاز در انواع مختلفی تولید می شوند و هرکدام، کارایی و گنجایش مخصوصی را دارند؛ این مسئله سبب شده تا قیمت گذاری برای این تابلو ها امر آسانی نباشد و شما نسخه های مختلفی با قیمت های متنوع از این تابلو ها، در بازار مشاهده کنید.
جنس بدنه تابلو، قطعات استفاده شده در آن، نحوه نصب و اجرای آن و بسیاری از فاکتورهای دیگر می توانند در پروسه قیمت گذاری برای ما موثر واقع شوند.
بهترین راه برای آن که از قیمت حقیقی تابلو خود مطمئن شوید، انتخاب درگاه مناسب برای خرید آن خواهد بود. شرکت تلمبه موتور غرب یکی از منابع و شرکت های معتبری است که شما می توانید برای تهیه تابلو، از این درگاه اقدام کنید.
مقایسه انواع تابلو های مختلف و قابلیت های آنان، مقایسه قیمت آن ها، مقایسه قیمت و شرایط تحویل با دیگر شرکت ها و فروشگاه های مرتبط و برخورداری از راهنمایی ها و خدمات این سایت، از نکاتی هستند که می توانند در تصمیم شما نسبت به خرید کردن از تلمبه موتور غرب، تاثیر گذار باشند.

حال ما اطلاعاتی درباره چیستی این تابلو ها در اختیار داریم و می دانیم که استفاده های عمومی از تابلو برق های سه فاز کدام است؛ در این لحظه ما می توانیم تابلویی مناسب با نیاز های خود را تهیه کنیم و مراحل مختلف نصب آن را با دقت نظاره گر باشیم.
این شما هستید که باید تصمیم گیری کرده و به سوالی اساسی پاسخ دهید؛ کدام نوع از تابلو های سه فاز برای محل کار یا زندگی من مناسب تر است؟

گروه صنعتی تلمبه موتور غرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *