بوستر پمپ آبرسانی

انواع بوستر پمپ آبرسانی، آتش‌نشانی و خانگی + مقایسه آنها

در صنعت پمپاژ که حدود ۲۰ درصد از انرژی کل صنایع موجود در دنیا را به خود اختصاص می‌دهد، بوستر پمپ‌ها از بیشترین محبوبیت برخوردارند و بیشترین میزان استفاده رادارند. وظیفه اصلی بوستر پمپ‌ها افزایش فشار آب و انتقال آن به مکان موردنظر است.

با توجه به نیازها و درخواست‌های مختلف بوستر پمپ‌های متنوعی ساخت و عرضه می‌شوند. دو نوع از محبوب‌ترین این پمپ‌ها عبارت‌اند از بوستر پمپ آتش‌نشانی و بوستر پمپ خانگی، که به آنها بوستر پمپ آبرسانی نیز گفته می شود و در تعداد بالا به فروش می‌رسند.

وظیفه حیاتی انتقال آب، کاری است که نباید آن را دست‌کم گرفت، زیرا که کمبود آب در شرایطی مثل آتش‌سوزی، می‌تواند منجر به فاجعه شود. به دلیل همین اهمیت و سرعت عملکرد است که بوستر پمپ‌ با تنظیمات و عملکردهای مختلف ساخته می‌شوند. بوستر پمپ آبرسانی برای انتقال آب در فواصل زیاد یا طبقات بالا، بوستر پمپ آتش‌نشانی برای پرتاب آب با فشار بالا و حجم زیاد و بوستر پمپ خانگی برای تأمین فشار آب مطلوب در یک‌خانه، استفاده می‌شود. در ادامه می‌خواهیم تک‌تک این پمپ‌ها را با جزئیات بیشتر بررسی کنیم و فهرستی کامل قیمت بوستر پمپ‌های آبرسانی، آتش‌نشانی و خانگی در اختیار شما قرار دهیم.

 

نگاهی اجمالی به تاریخ بوستر پمپ

یک بوستر پمپ کامل در سال 2014

شصت‌ویک سال پیش، Trade & Technical Press مجله جدیدی را برای گزارش از پیشرفت‌های فنی پمپ‌ها راه‌اندازی کرد. عنوان اصلی، پمپاژ کوتاه‌مدت بود و به‌زودی توسط شرکت‌های اروپا پمپ (Europe pump)، پمپس و پمپن در سال 1965 جایگزین شد، زیرا مجله با انجمن نوپای یوروپامپ ارتباط برقرار کرد. طی هفده سال آینده، صنعت پمپ به‌طور فزاینده‌ای بین‌المللی شد و در سال 1982، ناشر تصمیم گرفت این روند را با راه‌اندازی مجدد مجله به‌عنوان پمپ‌های جهانی تشدید کند که تصمیم تاریخی بود و این اجازه را به دانشمندان و سازندگان در سراسر دنیا داد که با یکدیگر همکاری کنند و دانش پمپ را با یکدیگر تقسیم کنند.

سی‌امین سالگرد تجارت و فن‌آوری مطبوعات توسط Elsevier Science Ltd خریداری شد که مجله را در بخش فناوری پیشرفته Elsevier گنجانید. از آن زمان، تعدادی از تغییرات سرمقاله با پیشرفت صنعت، رویکردهای جدیدی را به همراه آورده است. در مورد نرم‌افزارها و صفحات وب بازبینی‌هایی انجام‌شده است که درنهایت به پیشرفت فناوری بوستر پمپ‌ها و جهانی‌شدنشان کمک بسزایی کرد. یک راهنمای خریدار بین‌المللی سالانه از سال 1997 منتشر می‌شود و اکنون با یک نسخه آنلاین تکمیل می‌شود. از سال 2003 World Pumps با جوایز معتبر سالانه صنعت پمپ با BPMA کارکرده است. این مجله اکنون مشارکت‌های منظم موسسه هیدرولیک را نشان می‌دهد و اعتبار بین‌المللی آن را نشان می‌دهد.

انسان 4000 سال است که از نوعی پمپ استفاده می‌کند، که باعث می‌شود شصت‌ویک سال زمان بسیار کوتاهی در تاریخ پمپاژ باشد. درواقع، با نگاهی به مهم‌ترین پیشرفت‌های فناوری، پنجاه سال گذشته نسبتاً ناچیز به نظر می‌رسد. تا سال 1959، تمام طرح‌های اصلی پمپ معرفی‌شده و بیشتر به محصولات تجاری تبدیل شدند. اما بیشترین پیشرفت بوستر پمپ و ایجاد تنوع در کارایی آن‌ها در این شصت‌ویک سال انجام شد که محصولاتی مثل بوستر پمپ آبرسانی، بوستر پمپ آتش‌نشانی و بوستر پمپ خانگی عرضه شدند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی با توجه به تعداد طبقات

 

بوستر پمپ آبرسانی چیست؟

بوستر پمپ آبرسانی

در تعریفی ساده بوستر پمپ آبرسانی، پمپی است که فشار آب را برای فواصل طولانی تنظیم می‌کند و بیشتر کاربرد آن در آپارتمان‌های مسکونی و اداری و زمین‌های کشاورزی است. بوستر پمپ آبرسانی  جریان کم آب را افزایش می‌دهد؛ تقویت اضافی موردنیاز برای رساندن فشار آب به سطح مطلوب را فراهم می‌کند. بوستر پمپ آبرسانی  این کار را با استفاده از مخزن ذخیره، انجام می‌دهد. پیش از آنکه پمپ موردنظر خود را انتخاب کنید، باید با دلایل تضعیف فشار آب در فواصل آشنا باشید تا آن‌ها را با شرایط خود مقایسه کنید.

 

دلایل تضعیف فشار آب و نیاز به بوستر آبرسانی

 

گرانش (جاذبه)

جاذبه یا جریان آب را هدایت می‌کند یا سرعت آن را کاهش می‌دهد. هرچه ارتفاعی که باید آب در آن تحویل داده شود بیشتر باشد ، فشار آب بیشتر کاهش می‌یابد. ناگفته نماند ، وزن یک گالن آب بیش از 3.5 کیلوگرم است. اگر آب به‌صورت سربالایی یا چندطبقه بالا برود، نیروی گرانش  آن را دوباره به سمت پایین‌بر می‌گرداند. ساختمان‌های که پایین‌تر از منبع آب قرار دارند، ممکن است مشکل مشابهی را تجربه نکنند. آسمان‌خراش‌ها، ساختمان‌های کاشانه‌ای و خانه‌های چندطبقه به یک بوستر پمپ آبرسانی بزرگ برای انتقال آب‌دارند.

 

فاصله از منبع آب

فاصله از منبع آب و اندازه لوله‌های آب بر فشار آب تأثیر می‌گذارد. اگر خانه یا محل کارتان در انتهای خط آبرسانی ساخته‌شده باشد ، ممکن است جریان آب تا رسیدن به شما کم شود. اگر لوله‌های آب شما خیلی کوچک باشد ، مقدار کمتری آب از طریق لوازم‌خانگی‌تان  عبور می‌کند.

 

پایین‌تر بودن از منبع آب

ممکن است خانه شما زیرخط آبرسانی باشد ،  لوله‌کشی شما بدون مشکل باشد و همچنان فشار آب کمی داشته باشید. بعضی‌اوقات جریان کم آب از پایین‌تر بودن سطح (ارتفاع) خانه‌تان از منبع آب ناشی می‌شود و تحت چنین شرایطی یا باید از شهرداری درخواست احداث لوله و منبع جدید بکنید و یا بوستر پمپ آبرسانی تهیه کنید.

 

سیستم‌های اضافی آب

سیستم‌های اضافی تصفیه آب یا وسایل آب اضافی که آب را تمیز می‌کنند، ممکن است فشار آب شمارا کاهش دهند. افزودن بوستر پمپ آبرسانی می‌تواند فشار آب شمارا بازیابی کند. یک بوستر پمپ آبرسانی فشار آب را افزایش می‌دهد و در بسیاری موارد سرعت جریان را بهبود می‌بخشد. پمپ تقویت‌کننده پر این شرایط، دقیقاً مانند یک فن کار می‌کند. یک فن دارای پره‌هایی است که برای افزایش حرکت هوا به دور خود می‌چرخد ​​و یک پمپ تقویت‌کننده دارای پروانه‌ای در داخل است که جریان و فشار آب را به همان شکل افزایش می‌دهد.

حال اگر شما واجد هر یک و یا مجموع چندی از این شرایط هستید و فشار آبتان نامطلوب است، استفاده از بوستر پمپ آبرسانی به شما توصیه می‌شود. 

 

بوستر پمپ آتش‌نشانی چیست؟

بوستر پمپ آتش‌نشانی

همان‌طور که از نام بوستر پمپ آتش‌نشانی معلوم است، این پمپ برای شرایط خاص آتش‌سوزی استفاده می‌شود و به دلیل حیاتی بودن کاربردش در شرایط اضطراری، از اهمیت خاصی برخوردار است.

طبق استاندارد NFPA 13D، پنج سیستم قابل‌قبول وجود دارد که می‌توانید برای سیستم بوستر پمپ آتش‌نشانی استفاده کنید:

 • یک سیستم آبرسانی قابل‌اعتماد که فشار و حجم مناسبی را به خانه یا ساختمان شما و نه‌فقط خیابان ، ارائه می‌دهد
 • یک مخزن آب بلند
 • مخزن فشار با منبع فشار قابل‌اعتماد
 • یک منبع ذخیره‌سازی آب با یک پمپ که به‌طور خودکار کار می‌کند
 • یک چاه با پمپ ظرفیت و فشار کافی

نیازی به گفتن نیست که فشار و حجم کافی آب برای یک بوستر پمپ آتش‌نشانی قابل‌اعتماد بسیار مهم است. اگر قادر به دریافت فشار یا حجم مناسب از منبع آب خود نیستید ، یا اگر ارتفاع هدف  خیلی زیاد است ، ممکن است از بوستر پمپ آتش‌نشانی سود زیادی ببرید! طبق NFPA 13D ، بوستر پمپ‌ها (متشکل از پمپ ، مخزن و کنترل‌ها) راه‌حل ارجح برای تعدادی از مشکلات تأمین آب هستند که ممکن است هنگام نصب یک آب‌پاش آتش مواجه شوید.

بوستر پمپ آتش‌نشانی یا توسط یک موتور الکتریکی یا یک موتور دیزلی یا گاهی اوقات توسط یک توربین بخار کار می‌کنند. اگر ساختمان محلی دارای برق مستقل از شبکه برق محلی باشد ، هنگام اتصال از طریق یک سوئیچ انتقال ، از یک پمپ با استفاده از یک موتور الکتریکی می‌توانید از یک مولد اضطراری استفاده کنید.

بوستر پمپ آتش‌نشانی زمانی موردنیاز هست که سیستم آب شهری محلی نتواند فشار کافی برای تأمین نیازهای طراحی هیدرولیک سیستم آب‌پاش آتش را ایجاد کند. این امر معمولاً در صورتی اتفاق می‌افتد که ساختمان بسیار بلند باشد ، مانند آپارتمان‌های بلند ، یا در سیستمهایی که برای تأمین حجم زیادی از آب ، مانند انبارهای ذخیره‌سازی ، به فشار انتهایی نسبتاً زیاد در آب‌پاش نیاز دارند. در صورت تأمین آب ضد حریق از مخزن ذخیره آب سطح زمین ، بوستر پمپ آتش‌نشانی نیز موردنیاز است.

بوستر پمپ سانتریفیوژ اسپلیت کیس می توانند گزینه های مناسبی برای بوستر پمپ آتش نشانی باشند.

 

بوستر پمپ خانگی چیست؟

بوستر پمپ خانگی

ازلحاظ محبوبیت استفاده بوستر پمپ خانگی در رتبه اول در مقایسه با دیگر بوستر پمپ‌ها قرار می‌گیرد. بوستر پمپ خانگی برای برطرف کردن مشکل فشار پایین در مناطق مختلف خانه استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، اگر خانه ویلایی بزرگی دارید و فشار شیر آب حمام کم‌تر از فشار شیر آشپزخانه است، بوستر پمپ خانگی می‌تواند این مشکل را حل کند.

بوستر پمپ خانگی در تعریفی ساده، یک سیستم پمپ است که فشار آب و میزان جریان آب را در خانه افزایش می‌دهد. این‌ها سیستم‌های پمپاژ کوچک و مدرنی هستند که به‌راحتی یک روز نصب می‌شوند و هر زمان که به آب نیاز داشته باشید آن‌ را فراهم می‌کنند.

بسیاری از ما فشار بالای آب در خانه‌های خود را امری دائمی تصور می‌کنیم. ما فرض می‌کنیم که وقتی شیر آب را باز می‌کنیم جریان کامل آب فشار شدیدی خواهیم دید. اما در هر خانه‌ای این‌گونه نیست و اگر خانه شما  فشار آب کم دارد، قطعاً متوجه تفاوت آن خواهید شد. فشار کم آب به معنای سرعت جریان کمتر در هر شیر است و بر مدت‌زمان انجام هر کاری ازجمله کار ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی تأثیر می‌گذارد. این‌زمانی است که شما می‌توانید نصب بوستر پمپ خانگی را در نظر بگیرید.

 

چگونه مطمئن شویم به بوستر پمپ خانگی نیاز داریم؟

برخی از مشکلاتی که ممکن است نیاز به پمپ تقویت‌کننده آب داشته باشد عبارت‌اند از:

 • خیلی طول می‌کشد تا وان را پر کند. سرعت کم جریان به این معنی است که پر کردن وان حتی برای حمام کم‌عمق برای یک کودک می‌تواند پنج‌تا ده دقیقه یا بیشتر طول بکشد. این امربر دمای آب نیز تأثیر می‌گذارد، زیرا در زمان پر شدن وان آب‌خنک شده است.
 • فشار دوش ندارید. زمانی که دوش شما فشار کافی برای استحمام ندارد، بوستر پمپ خانگی می‌تواند مشکلتان را برطرف کند.
 • ماشین لباسشویی خوب کار نمی‌کند. ماشین‌های لباسشویی برای انجام‌وظیفه خود باید پر از آب شوند. سرعت جریان پایین می‌تواند به معنای این باشد که انجام این کار بیشتر طول می‌کشد یا ماشین لباسشویی حتی کار تمیز کردن و شستشوی لباس را انجام نمی‌دهد.
 • کمبود فشار آب در آبیاری باغچه. اگر شلنگ آب فقط قطره‌قطره آب تحویل می‌دهد، آبیاری حتی یک قطعه زمین کوچک می‌تواند بیست دقیقه طول بکشد.
 • نمی‌توانید ظروف را آبکشی کنید. پر کردن سینک ظرف‌شویی طولانی‌تر خواهد بود و نگه‌داشتن ظروف زیرآب روان کار سختی می‌شود.
 • بوستر پمپ خانگی می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. داشتن یک دستگاه نصب‌شده باعث می‌شود که خطوط آب شما تحت‌فشار قرار بگیرند و منبع پایدار آب پایدار را برای شما فراهم کنند.

پمپ‌های بوستر خانگی بسته به نوع کاربرد شما در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی ارائه می‌شوند.

بوستر پمپ‌های گریز از مرکز عمودی و افقی می توانند از بوستر های مناسب برای آبرسانی و افزایش فشار در خانه، آپارتمان و ویلا ها باشند.

 

قیمت بوستر پمپ‌های آبرسانی، آتش‌نشانی و خانگی

قیمت بوستر پمپ‌های آبرسانی، آتش‌نشانی و خانگی به مدل، نوع و جنس بدنه آن بستگی دارد. البته باید سیالات ورودی از پمپ را نیز در نظر بگیرید و اگر این سیالات دارای ریز جامدات باشند و یا چسبندگی بالایی داشته باشند، باید از بوستر پمپ‌های قوی‌تر استفاده کنید که قاعدتاً گران‌تر هستند. در مقایسه قیمت بوستر پمپ‌های آبرسانی، آتش‌نشانی و خانگی، می‌توان به‌طورکلی این‌گونه گفت که، پمپ‌های آتش‌نشانی از همه گران‌تر و پمپ‌های خانگی از همه ارزان‌تر هستند. در بازار پمپ تهران، محدوده قیمت بوسترها از یک و‌نیم میلیون تومان تا دوازده میلیون تومان است.

کارشناسان شرکت وست پمپ ایران جدیدترین لیست قیمت بوستر پمپ‌های آبرسانی، آتش‌نشانی و خانگی را با یک تماس در اختیارتان می‌گذارند. شما می‌توانید با تماس با مشاورین وست پمپ ایران نیز، درباره شرایط نصبی خود صحبت کنید و بهترین پمپ مخصوص به خود را پیدا کنید.

خانگی، برند آبرا، هد 95 متر، 27 متر مکعب بر ساعت = 2.700.000 تومان

خانگی، برند آبرا، هد 72 متر، 6.5 متر مکعب بر ساعت، مخزن دار = 4.800.000 تومان

خانگی، برند سائر، هد 26 متر، 80 متر مکعب بر ساعت، دو پمپه = 44.000.000 تومان

خانگی، پنتاکس، هد 84 متر، 50 متر مکعب بر ساعت، دو پمپه = 13.000.000 تومان

آبرسانی، پنتاکس، هد 138 متر، 48 متر مکعب بر ساعت، پمپ عمودی = 19.000.000 تومان

آبرسانی، پمپیران، هد 40 متر، 70 متر مکعب بر ساعت، پمپ افقی = 39.000.000 تومان

آتش نشانی، آبرا، دمای سیال تا 40 درجه سانتی گراد، دو پمپه، افقی = 59.000.000 تومان

آتش نشانی، پمپیران، هد 30 متر، 140 متر مکعب بر ساعت = 58.000.000

مشاهده و خرید انواع بوستر پمپ

 

مقایسه بوستر پمپ آبرسانی خانگی و آتش نشانی

بوستر پمپ آتش نشانی فاقد اینورتر و پرشر ترانسمیتر است، چرا که اغلب این نوع بوستر پمپ ها، دور ثابت می باشند. اما پمپ های تقویتی خانگی باید این لوازم را در تابلو برق خود داشته باشند تا بتوانند کار مداوم و منظم بوستر پمپ را برای تنظیم و حفظ فشار آب منطقه، حفظ کنند. بوستر پمپ اتش نشانی، در آبرسانی اطفا حریق استفاده می شود و برای استفاده به عنوان پمپ آب خانگی و صنعتی مناسب نمی باشند.

بوستر پمپ آتش نشانی عملکرد کوتاه مدت دارد، نه دائمی. یعنی فقط در مواقع خاص، یک روند ثابت را برای آبرسانی طی می کند. برخلاف آن، در مدل های خانگی و بیشتر انواع بوستر پمپ های صنعتی، نیاز به فعالیت دائمی در پمپاژ آب و دیگر سیالات می باشد. در نتیجه به ازای هر پمپ در بوسترهای آتش نشانی یک پرشر سوئیچ وجود دارد، تا در صورت از کار افتادن یک پمپ، دیگری فعال شود.

به دلیل این که بوستر پمپ آتش نشانی در موقعیت های اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد، لازم است در دوره های زمانی مشخص، از صحت کارکرد آن مطمئن شد و سرویس های لازم به موقع انجام گیرد. البته به دلیل حساسیت این نوع پمپ، یک قطعه به نام پمپ تست (جوکی پمپ) در آن تعبیه شده است. این قطعه وظیفه راه اندازی دیگر پمپ ها را به عهده دارد.

در نتیجه وجود پرشر سوئیچ، چکاپ دوره ایی و پمپ تست یا جوکی در بوستر پمپ آتش نشانی، آن را از پمپ های آبرسانی دیگر جدا کرده است.

 

پمپ آبرسانی کشاورزی

انواع پمپ آبرسانی کشاورزی 

پمپ آب کشاورزی از مهمترین و بهترین لوازم لازم برای پمپاژ آب از مخزن آب به زمین های زراعی یا محل استفاده می باشد. در این مقاله نحوه عملکرد پمپ آب کشاورزی، انواع آن، راهنمای انتخاب پمپ مناسب کشاورزی و مقایسه قیمت انواع پمپ آب کشاورزی به صورت دقیق بررسی خواهد شد.

پمپ آب کشاورزی دینامیکی

پمپ‌های دینامیکی عموماً کارایی و انعطاف‌پذیری بهتری دارند و برای کارهای بزرگ پمپاژ، مانند آبیاری جریب وسیع مناسب هستند. یک پمپ دینامیکی از مجموعه‌ای از تیغه‌های چرخان به نام پروانه برای افزایش یا کاهش فشار در تمام سیستم استفاده می‌کند. با چرخش تیغه‌های ساخته ‌شده مخصوص در جهت عقربه‌های ساعت یا خلاف عقربه ساعت، می‌توان جریان سیالات را تغییر داد، درنتیجه فشار آن مایع تغییرمی‌یابد. این نوع پمپ به دلیل قدرت بالایشان به‌عنوان موتور پمپ آب کشاورزی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

پمپ آب کشاورزی معمولی

تیغه‌های مخصوص به آن اجازه می‌دهد تا جریان هوای اطراف را تغییر داده و آن را در جهت خاصی قرار دهد. پمپ‌های جابجایی مثبت با تغییر میزان فشار در یک سیستم بسته کار می‌کنند. با کاهش حجم، فشار افزایش می‌یابد. با افزایش حجم، فشار کاهش می‌یابد. این تغییرات فشار باعث مکش مایع به سیستم می‌شود، سپس در جهت موردنظر خارج می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: اجزای بوستر پمپ آبرسانی

 

تفاوت کاربرد انواع بوستر پمپ های دور متغیر و دور ثابت

بوستر پمپ دور متغیر

تغییر در سرعت موتور را می‌توان با استفاده از یک درایو فرکانس متغیر (فقط برای موتورهای AC) یا یک درایو سرعت متغیر (برای موتورهای AC و DC) ایجاد کرد. سیستم‌های پمپاژ با دور متغیر در طیف وسیعی از برنامه‌های خانگی، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. در اینجا چند نمونه از متداول‌ترین موارد ذکرشده است:

سیستم‌های آب خانگی

پمپ‌های مورداستفاده برای گردش آب در خانه‌ها یکی از بهترین نمونه‌ها برای استفاده از بوستر پمپ دور متغیر است. بسته به اینکه یا دو نفر در حال استفاده از آب باشند، موتور سرعت خود را تغییر می‌دهد تا مقدار لازم آب را با فشارثابت تحویل دهد. این امر معمولاً با استفاده از سنسور فشار در نقطه خروجی انجام می‌شود.

پمپ‌های روغن در وسایل نقلیه موتوری

پمپ‌های روغن، از موتورهای متغیر در انواع اتومبیل‌ها، کامیون‌ها و وسایل نقلیه آفرود استفاده می‌کنند. صرفه‌جویی در مصرف سوخت از 1٪ تا 5٪ بوده است!

جک پمپ

حرکت رفت و برگشتی در جک‌های پمپ در چاه‌های روغن منجر به نوسان بار می‌شود. ازآنجاکه این‌یک چرخه است، می‌توان میزان بار را تعیین کرد. سیستم‌های پمپاژ برای کاهش خروجی متناسب با آن برنامه‌ریزی‌شده‌اند. جک‌های پمپ یک روش معمول برای استخراج روغن است و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌تواند قابل‌توجه باشد. در این شرایط استفاده از کنترلر بوستر پمپ دور متغیر می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

پمپ‌های زیرآب (شناور)

پمپ‌های شناور یک دستگاه روزمره در خانه‌ها و فضاهای تجاری هستند. از پمپ هوا در آکواریوم گرفته تا پمپ فیدر در یک کارخانه، در هر دو مورد، ممکن است حجم آب موردنیاز در طول زمان متفاوت باشد و این باعث می‌شود که یک سیستم پمپاژ با سرعت متغیر سودمند باشد.

امکانات تصفیه آب

پمپاژ و هوادهی دو فرآیند پرمصرف در تصفیه آب هستند. با استفاده از بوستر پمپ دور متغیر، تأسیسات تصفیه آب می‌توانند اطمینان حاصل کنند که پمپ‌های آن‌ها با سرعت کمتری کار می‌کنند و انرژی کمتری را می‌گیرند، درحالی‌که فشار مطلوب را در سیستم‌های توزیع حفظ می‌کنند.

سیستم‌های فیلتراسیون استخر شنا

یک سیستم فیلتراسیون استخر به‌طورمعمول به‌گونه‌ای تنظیم می‌شود تا کل حجم آب در مدت‌زمان مشخص فیلتر شود. بااین‌حال، آب جمع شده از طریق ورودی در طول زمان بسیار نوسان می‌کند. بنابراین، یک پمپ با دور متغیر می‌تواند هنگامی‌که آب کمتری از آن عبور می‌کند، به‌طور مؤثر سطح عملکرد سیستم فیلتراسیون را کاهش دهد.

استفاده های مختلف، ناشی از وجود تفاوت در بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت می باشد.

 

بیشتر بخوانید: تفاوت پمپ و بوستر پمپ چیست؟

 

گروه تلمبه موتور غرب ارائه دهنده کلیه تجهیزات و خدمات آبرسانی شامل انواع پمپ، الکتروموتور، تابلو برق، بوستر پمپ و دیگر تجهیزات مرتبط با بخش آبرسانی. گستره مشتریان تلمبه موتور غرب: کشاورزان، کارخانجات صنعتی، شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، انبوه سازان مسکن و دیگر صنایع مرتبط با بخش انتقال آب و سیالات.


چاپ   ایمیل

Related Articles