قیمت پمپ شناور

چه عواملی در تعیین قیمت پمپ شناور موثر هستند؟ پمپ شناور بستگی به عوامل زیادی همچون جنس بدنه، قدرت موتور، سنسور و یا فناوری‌های اضافه نصب‌شده در پمپ و برند پمپ شناور دارد. جنس بدنه پمپ شناور باید بسته به سیالات عبوری از بدنه پمپ تعیین شود برای مثال در ساخت بعضی از پمپ‌های شناور از استیل ضدزنگ استفاده می‌شود تا در تماس با آب‌های اسیدی، دچار خوردگی نشود و قاعدتاً استفاده از این جنس بدنه قیمت پمپ را افزایش می‌دهد. عامل تأثیرگذار دیگر، ارتفاع موردنیاز برای انتقال سیالات می‌باشد که هر چه ارتفاع بیشتر باشد طبقات پمپ شناور نیز باید بیشتر باشد ازاین‌رو قیمت آن افزایش می‌یابد. پمپ شناور به‌طورکلی، از ۱ میلیون تومان، برای استفاده در فاضلاب خانگی تا صدها میلیون تومان و یا حتی بیشتر، برای استفاده در کارخانه‌های بزرگ و مراکز تصفیه آب، متغیر است.

در نهایت؛ در هنگام خرید پمپ شناور نباید از خرج واجبی برای سرویس و نگهداری پمپ صرف‌نظر کرد زیرا که اگر شما پمپ شناور ارزان‌قیمت‌تر و یا ضعیف‌تری را برای شرایط سخت استفاده کنید به جدا از احتمال خراب شدن پمپ و اضافه شدن هزینه تعمیر ممکن است حوادث جبران‌ناپذیری نیز به وجود بیاید. به‌عنوان‌مثال اگر سیالات حاوی گازهای قابل اشتعال همانند متان باشند، باید پمپ شناور دارای قابلیت جداسازی گاز از آب تهیه کنید چون ممکن است موتور در هنگام کار با ایجاد جرقه گازها را فعال کند و منجر به یک فاجعه شود. همچنین اگر مایعات دارای ریز جامدات زیادی می‌باشند، استفاده از پمپ آب‌های شناوری که توانایی کنترل این ریز جامدات را ندارند، ممکن است موجب سوراخ شدن پمپ و فوران سیالات و جامدات به بیرون شود. ازاین‌رو با در نظر گرفتن عوامل امنیتی، پمپ شناور را در نظر بگیرید و از هزینه کردن برای آن کوتاهی نکنید. پمپ آب‌های شناور تحت شرایط درست، به‌ندرت به مشکل برمی‌خوردند و یا نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند و ۷ تا ۱۰ سال کارایی مفید دارند. پس بهتر است با هزینه کافی در همان ابتدای کار، از هزینه کردن‌های مضاعف و مدام در طول عمر پمپ شناور جلوگیری کنید.

گروه تلمبه موتور غرب ارائه دهنده کلیه تجهیزات و خدمات آبرسانی شامل انواع پمپ، الکتروموتور، تابلو برق، بوستر پمپ و دیگر تجهیزات مرتبط با بخش آبرسانی. گستره مشتریان تلمبه موتور غرب: کشاورزان، کارخانجات صنعتی، شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، انبوه سازان مسکن و دیگر صنایع مرتبط با بخش انتقال آب و سیالات.

 


مقالات مرتبط در گروه تلمبه موتور غرب:

انواع پمپ آب کشاورزی

پمپ کف کش و راهنمای استفاده و تعمیر آن

راهنمای خرید بهترین نوع پمپ آب خانگی

تابلو برق راه‌اندازی پمپ و الکتروموتور

پمپ طبقاتی، نحوه نصب و عملکرد پمپ‌های عمودی و افقی


 .